miercuri, 20 aprilie 2011

Cronica Ader - RSP

Meciul din aceasta etapa ne-a adus in fata RS-Paltinis, o echipa foarte buna, cu jucatori ce stau bine in teren si care sunt pusi la punct cu conditia fizica. Desi toate avantajele pareau ca sunt de partea RSP-ului reusim o prima repriza excelenta, tinem bine de minge, pasam si fortam atacul doar atunci cand trebuie, ne aparam in jumatatea noastra, joc bun care influenteaza si tabela de marcaj aratand un sec 2-0 pentru frumoasa noastra echipa. Marcatorii fiind Catanescu si Smoala care debuteaza cu gol. Toate gandurile erau acum spre cele 3 pct care le vom lua, desi mai erau de jucat 20 de min. fapt ce face ca in a 2-a repriza sa ne pierdem concentrarea, sa ne pierdem luciditatea in asa hal incat sa luam 5 goluri consecutive. Scorul devine 5-2 datorita lipsei de responsabilitati si nepasare, greseli ce vor fi taxate foarte aspru de acum. Trezirea din al doilea mitan are loc prea tarziu cand Smoala il serveste excelent pe Stan care nu iarta din marginea careului. 5-3 scor final si ocupam acelasi loc 13 care ne duce in B.

Lotul folosit: Portar - Virgil
Jucatori de camp: Gamalie, Edi Ionita, Stan, Catanescu, Dutu, Smoala, Memo si Falconeti.