luni, 30 mai 2011

Sferturile cupei + Etapa 23

In sferturi am intalnit formatia de pe locul 3 si anume Chedra Tax. Avand la dispozitie cam tot lotul dam o replica foarte buna si desi am fost condusi mereu pe tabela am reusit sa revenim de fiecare data. Scorul dupa 40 de min a fost de 4-4, golurile noastre fiind marcate de Alex Stefan, Catanescu, Smoala si Stan. La loviturile de la departajare, Alex Stefan si Stan inscriu, iar Smoala loveste bara, echipa Chedra calificandu-se in finala fructificand toate cele 3 lovituri de departajare.

Meciul din etapa cu numarul 23 ne aduce in fata echipa lui Dragos Patraru si anume Altphel. O echipa de mijlocul clasamentului care normal n-ar fi trebuit sa ne puna probleme, dar cum noua ne arde mai mult de cearta decat de fotbal, suferim o grea infrangere care ne apropie 99% de liga B. Scorul final a fost de 4-1, golul de onoare fiind marcat de Catanescu in ultimul minut de joc. Dupa aceasta prestatie si mai ales dupa aceasta atitudine a unor jucatori, coordonatorul Dumi a ales sa paraseasca echipa. De echipa se va ocupa in continuare Raul Petrescu ajutat de Stan!